  • H4P28R7DZA
H4P28R7DZA
advertisement
Manufacturer No:
H4P28R7DZA
HK JDW NO:
792-H4P28R7DZA
Datasheet:
H4P28R7DZA
Description:
FIXED RESISTOR, 28.7Ohm, 1W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 511
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
H4P28R7DZA
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    28.7Ohm
  • Power (Watts)
    1W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TAPE
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.6 mm