  • H4P26K1DCA
H4P26K1DCA
advertisement
Manufacturer No:
H4P26K1DCA
HK JDW NO:
792-H4P26K1DCA
Datasheet:
H4P26K1DCA
Description:
26.1kOhm, 1W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 358
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
H4P26K1DCA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    26.1kOhm
  • Power (Watts)
    1W