  • H4P16KFZA
H4P16KFZA
advertisement
Manufacturer No:
H4P16KFZA
HK JDW NO:
792-H4P16KFZA
Package:
Axial
Datasheet:
H4P16KFZA
Description:
Axial, Through Hole 16kOhms, 1W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 408
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H4P16KFZA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    400.011771mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Holco, Holsworthy
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    16kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Diameter
    3.7mm
  • Length
    10mm