  • H48-6-45-25-4-1A
H48-6-45-25-4-1A
advertisement
Manufacturer No:
H48-6-45-25-4-1A
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-H48-6-45-25-4-1A
Package:
Datasheet:
H48-6-45-25-4-1A
Description:
THERM PAD 45MMX25MM W/ADH GRAY
Step5Bar-code shipping tag
H48-6-45-25-4-1A
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material
    Silicone Elastomer
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    H48-6
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Conductive Pad, Sheet
  • Color
    Gray
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Adhesive - One Side
  • Shelf Life Start
    Date of Purchase
  • Outline
    45.00mm x 25.00mm
  • Thermal Conductivity
    3.2W/m-K
  • Thickness
    0.157 4.00mm