  • H48-6-14.60-0.3-1A
H48-6-14.60-0.3-1A
advertisement
Manufacturer No:
H48-6-14.60-0.3-1A
HK JDW NO:
788-H48-6-14.60-0.3-1A
Package:
Datasheet:
Description:
THERM PAD 14.6MM DIA W/ADH GRAY
Step5Bar-code shipping tag
H48-6-14.60-0.3-1A
  • Shape
    Round
  • Series
    H48-6
  • Part Status
    Discontinued
  • Color
    Gray
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Adhesive - One Side
  • Shelf Life Start
    Date of Purchase
  • Outline
    14.60mm Dia
  • Thermal Conductivity
    3.2W/m-K
  • Thickness
    0.0120 0.305mm