  • H4500KBYA
H4500KBYA
advertisement
Manufacturer No:
H4500KBYA
HK JDW NO:
792-H4500KBYA
Package:
Axial
Datasheet:
H4500KBYA
Description:
Axial, Through Hole 500kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H4500KBYA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Holco, Holsworthy
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    500kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Diameter
    3.7mm
  • Length
    10.0076mm