  • H434K8DYA
H434K8DYA
advertisement
Manufacturer No:
H434K8DYA
HK JDW NO:
792-H434K8DYA
Datasheet:
H434K8DYA
Description:
Axial, Through Hole 34.8kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H434K8DYA
    Select All
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Diameter
    3.7mm
  • Length
    10mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    400.011771mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    34.8kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    500mW