  • H42K8BYA
H42K8BYA
advertisement
Manufacturer No:
H42K8BYA
HK JDW NO:
792-H42K8BYA
Package:
Axial
Datasheet:
H42K8BYA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H42K8BYA
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to H42K8BYA .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    Holco, Holsworthy
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    2.8kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W