  • H42K55BCA
H42K55BCA
advertisement
Manufacturer No:
H42K55BCA
HK JDW NO:
792-H42K55BCA
Datasheet:
H42K55BCA
Description:
2.55kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H42K55BCA
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.55kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W