  • H426R1DYA
H426R1DYA
advertisement
Manufacturer No:
H426R1DYA
HK JDW NO:
792-H426R1DYA
Datasheet:
H426R1DYA
Description:
26.1Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H426R1DYA
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    26.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C