  • H4210KBDA
H4210KBDA
advertisement
Manufacturer No:
H4210KBDA
HK JDW NO:
792-H4210KBDA
Datasheet:
H4210KBDA
Description:
210kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H4210KBDA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    210kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W