  • H419K6DYA
H419K6DYA
advertisement
Manufacturer No:
H419K6DYA
HK JDW NO:
792-H419K6DYA
Datasheet:
H419K6DYA
Description:
19.6kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H419K6DYA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    19.6kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W