  • H418R7BZA
H418R7BZA
advertisement
Manufacturer No:
H418R7BZA
HK JDW NO:
792-H418R7BZA
Datasheet:
H418R7BZA
Description:
18.7Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H418R7BZA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    18.7Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W