  • H412K7BDA
H412K7BDA
advertisement
Manufacturer No:
H412K7BDA
HK JDW NO:
792-H412K7BDA
Datasheet:
H412K7BDA
Description:
12.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H412K7BDA
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    12.7kOhms