  • GYD1E151MCW1GS
GYD1E151MCW1GS
advertisement
Manufacturer No:
GYD1E151MCW1GS
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-GYD1E151MCW1GS
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY HYB 150UF 25V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GYD1E151MCW1GS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
  • Mfr
    Nichicon
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Series
    GYD
  • Size / Dimension
    0.315" Dia (8.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Hybrid
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Capacitance
    150 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    27mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    210 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.4 A @ 100 kHz