  • APXH200ARA820MJ80G
APXH200ARA820MJ80G
advertisement
Manufacturer No:
APXH200ARA820MJ80G
HK JDW NO:
856-APXH200ARA820MJ80G
Purchasing and Inquiry
APXH200ARA820MJ80G Overview
It is necessary to have a ripple current at high frequency of 2.4A @ 100kHz to power systems.This electrical device has an ESR (Equivalent Series Resistance) of 45mOhm.An operating temperature of -55°C~125°C is recommended for stable operation.
APXH200ARA820MJ80G Features
2.4A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 45mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~125°C
APXH200ARA820MJ80G Applications
There are a lot of United Chemi-Con APXH200ARA820MJ80G applications of aluminum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
APXH200ARA820MJ80G
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2004
  • Series
    NPCAP™-PXH
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    45mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current
    2.4A
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.4A @ 100kHz
  • Height
    7.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.303 7.70mm