  • GXC90004
GXC90004
advertisement
Manufacturer No:
GXC90004
HK JDW NO:
752-GXC90004
Description:
CAP TRIM 8-90PF 100V THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
GXC90004
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GXC90004.
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.374W 11.00mmx9.50mm
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Q @ Freq
    1500 @ 1MHz
  • Capacitance Range
    8pF~90pF
  • Height Seated (Max)
    0.488 12.40mm
  • Length
    11mm
  • Width
    9.5mm