  • GXD75000
GXD75000
advertisement
Manufacturer No:
GXD75000
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GXD75000
Package:
Datasheet:
Description:
Trimmer / Variable Capacitors 7.0-75pF 10mm Side Mount
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GXD75000
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GXD75000.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    FILMTRIM®
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.402W 11.40mmx10.20mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    4045
  • Q @ Freq
    1500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Side
  • Capacitance Range
    7pF~75pF
  • Adjuster Orientation
    HORIZONTAL
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    10.2mm
  • Width
    11.4mm