  • GQL5R500R
GQL5R500R
advertisement
Manufacturer No:
GQL5R500R
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GQL5R500R
Package:
Datasheet:
GQL5R500R
Description:
CAP TRIMMER 0.6-5.5PF 1250V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GQL5R500R
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GQL5R500R.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Dielectric Material
    Quartz
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PISTONCAP®
  • Size / Dimension
    0.250Dia 6.35mm
  • Feature
    Sealed
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    1250V
  • Q @ Freq
    1500 @ 20MHz
  • Adjustment Type
    Side
  • Capacitance Range
    0.6pF~5.5pF
  • Height Seated (Max)
    0.922 23.42mm