  • GKG3R024
GKG3R024
advertisement
Manufacturer No:
GKG3R024
HK JDW NO:
752-GKG3R024
Package:
Datasheet:
GKG3R024
Description:
CAP TRIMMER 1.7-3PF 100V TH
Step5Bar-code shipping tag
GKG3R024
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GKG3R024.
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Packing Method
    Magazine
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1816
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Q Factor
    300
  • Capacitance Range
    1.7pF~3pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.106 2.70mm