  • GPTGP7000ULM-0.080-02-0808
GPTGP7000ULM-0.080-02-0808
advertisement
Manufacturer No:
GPTGP7000ULM-0.080-02-0808
Manufacturer:
Bergquist
HK JDW NO:
108-GPTGP7000ULM-0.080-02-0808
Package:
Datasheet:
Description:
GAP PAD 8X8" SHEET 0.080"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GPTGP7000ULM-0.080-02-0808
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material
    Silicone
  • Shape
    Square
  • Series
    Gap Pad® 7000ULM
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Gap Filler Pad, Sheet
  • Color
    Gray
  • Shelf Life
    6 Months
  • Adhesive
    Tacky - Both Sides
  • Storage/Refrigeration Temperature
    77°F 25°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Outline
    203.20mm x 203.20mm
  • Thermal Conductivity
    7.0W/m-K
  • Thickness
    0.0800 2.032mm