  • GNM314R71H104MA11D
GNM314R71H104MA11D
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R71H104MA11D
HK JDW NO:
535-GNM314R71H104MA11D
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
GNM314R71H104MA11D Overview
The maximal height seated reaches 0.037 0.95mm.0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm is its size/dimension.Temperature coefficient is X7R.It is packaged in a 1206 (3216 Metric) case.This part has a terminal pitch of 800μm.It operates from a voltage of 50VV DC.
GNM314R71H104MA11D Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
A temperature coefficient of X7R
a 800μm terminal pitch
GNM314R71H104MA11D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R71H104MA11D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R71H104MA11D
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GNM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    3.2mm