  • GNM314R71C683MA01L
GNM314R71C683MA01L
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R71C683MA01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GNM314R71C683MA01L
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
GNM314R71C683MA01L Overview
When seated, the maximum height reaches 0.031 0.80mm.Size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm is used.There is no voltage rating on the chip.A temperature coefficient of X7R is assigned to it.A 1206 (3216 Metric) case contains the product.A voltage of 16V is used with this electrical part.
GNM314R71C683MA01L Features
the maximal height is 0.031 0.80mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a voltage rating of 16V volts
A temperature coefficient of X7R
GNM314R71C683MA01L Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R71C683MA01L applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R71C683MA01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GNM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm