  • GNM314R71C473MA01L
GNM314R71C473MA01L
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R71C473MA01L
HK JDW NO:
535-GNM314R71C473MA01L
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
GNM314R71C473MA01L Overview
When seated, the maximal height is 0.031 0.80mm.This program operates with 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm as its size/dimension.Temperature coefficient = X7R.There are no cases included with the product.800μm is the terminal pitch of this part.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 16VV.
GNM314R71C473MA01L Features
the maximal height is 0.031 0.80mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
A temperature coefficient of X7R
a 800μm terminal pitch
GNM314R71C473MA01L Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R71C473MA01L applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R71C473MA01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GNM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Voltage
    16V
  • Dissipation Factor
    0.035 %
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2mm