  • GNM314R71C104KA01L
GNM314R71C104KA01L
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R71C104KA01L
HK JDW NO:
535-GNM314R71C104KA01L
Purchasing and Inquiry
GNM314R71C104KA01L Overview
There is no voltage rating on the chip.There are no cases included with the product.A voltage of 16V is used with this electrical part.
GNM314R71C104KA01L Features
a voltage rating of 16V volts
GNM314R71C104KA01L Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R71C104KA01L applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R71C104KA01L
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Dissipation Factor
    0.035 %
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm