  • GNM214R71C473MA01J
GNM214R71C473MA01J
advertisement
Manufacturer No:
GNM214R71C473MA01J
HK JDW NO:
535-GNM214R71C473MA01J
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
GNM214R71C473MA01J Overview
In the seated position, the maximum height reaches 0.85mm.Temperature coefficient is 15% ppm/°C.There are no cases included with the product.This part has a terminal pitch of 500μm.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 16VV.
GNM214R71C473MA01J Features
the maximal height is 0.85mm
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
a 500μm terminal pitch
GNM214R71C473MA01J Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM214R71C473MA01J applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM214R71C473MA01J
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height Seated (Max)
    0.85mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm