  • GNM1M2R71H102MA01J
GNM1M2R71H102MA01J
advertisement
Manufacturer No:
GNM1M2R71H102MA01J
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GNM1M2R71H102MA01J
Package:
0504
Purchasing and Inquiry
GNM1M2R71H102MA01J Overview
The chip is rated at 50V voltage.Temperature coefficient = 15% ppm/°C.0504 cases contain the product.This part has a 640μm pitch at the terminals.
GNM1M2R71H102MA01J Features
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
a 640μm terminal pitch
GNM1M2R71H102MA01J Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM1M2R71H102MA01J applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
GNM1M2R71H102MA01J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1nF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Number of Capacitors
    2
  • Height
    200μm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm