  • GFN36033
GFN36033
advertisement
Manufacturer No:
GFN36033
HK JDW NO:
752-GFN36033
Package:
Datasheet:
GFN36033
Description:
CAP TRIM 1-36PF 750V SURF MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
GFN36033
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GFN36033.
    Select All
  • Multi-turn
    1
  • Height Seated (Max)
    0.736 18.70mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.312Dia 7.92mm
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    750V
  • Additional Feature
    EMBEDDED ELECTRODE
  • HTS Code
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Q @ Freq
    550 @ 20MHz
  • Adjustment Type
    Side
  • Capacitance Range
    1pF~36pF