  • GDT30031
GDT30031
advertisement
Manufacturer No:
GDT30031
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GDT30031
Package:
Datasheet:
GDT30031
Description:
CAP TRIMMER 1.5-30PF 250V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GDT30031
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GDT30031.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Dielectric Material
    Glass
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PISTONCAP®
  • Size / Dimension
    0.311Dia 7.90mm
  • Feature
    Sealed
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Q @ Freq
    800 @ 20MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    1.5pF~30pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Multi-turn
    1
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm