  • G6ZK1FEADC12
G6ZK1FEADC12
advertisement
Manufacturer No:
G6ZK1FEADC12
HK JDW NO:
4157-G6ZK1FEADC12
Package:
Datasheet:
G6ZK1FEADC12
Description:
Electromechanical Relay SPDT 0.5A 12VDC 400Ohm Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
G6ZK1FEADC12
  • Number of Pins
    10
  • Termination
    Gull Wing
  • Max Operating Temperature
    70 °C
  • Min Operating Temperature
    -40 °C
  • Max Voltage Rating (AC)
    30 V
  • Max Current Rating
    500 mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    30 V
  • Contact Current Rating
    10 mA
  • Coil Resistance
    400 Ω
  • Coil Current
    30 mA
  • Power Consumption
    360 mW
  • Coil Power
    360 mW
  • Coil Voltage (DC)
    12 V