  • G6AK474PSTUSDC24
G6AK474PSTUSDC24
advertisement
Manufacturer No:
G6AK474PSTUSDC24
Manufacturer:
Omron
HK JDW NO:
4157-G6AK474PSTUSDC24
Package:
Datasheet:
G6AK474PSTUSDC24
Description:
Relay Gen Purpose 4PDT 2A 24V
Step5Bar-code shipping tag
G6AK474PSTUSDC24
  • Contact Material
    Gold, Silver
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    16
  • Termination
    PC Pin
  • Max Operating Temperature
    70 °C
  • Min Operating Temperature
    -40 °C
  • Max Voltage Rating (AC)
    250 V
  • Max Current Rating
    2 A
  • Throw Configuration
    4PDT
  • Max Voltage Rating (DC)
    220 V
  • Contact Current Rating
    2 A
  • Coil Resistance
    1.8 kΩ
  • Coil Current
    13.3 mA
  • Release Time
    7 ms
  • Power Consumption
    320 mW
  • Coil Power
    320 mW
  • Coil Voltage (DC)
    24 V