  • G2RV-SL500-AP DC12
G2RV-SL500-AP DC12
advertisement
Manufacturer No:
G2RV-SL500-AP DC12
HK JDW NO:
607-G2RV-SL500-AP DC12
Description:
Input relay with socket,SPDT,12VDC
Step5Bar-code shipping tag
G2RV-SL500-AP DC12
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Material
    Silver Tin Indium (AgSnIn), Gold (Au)
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~55°C
  • Published
    2013
  • Series
    G2RV
  • Feature
    Socket Included
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Spring Terminal
  • Operate Time
    20ms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Switching Voltage
    30VAC 36VDC -Max
  • Coil Current
    27.2mA
  • Release Time
    40ms
  • Must Operate Voltage
    9.6VDC
  • Contact Rating (Current)
    50mA
  • Must Release Voltage
    1.2VDC