  • G2A-432AY AC200/220
G2A-432AY AC200/220
advertisement
Manufacturer No:
G2A-432AY AC200/220
HK JDW NO:
607-G2A-432AY AC200/220
Package:
Description:
RELAY GENERAL PURPOSE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G2A-432AY AC200/220
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    G2A
  • Feature
    Arc Barrier
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Plug In
  • Contact Form
    4PDT (4 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    8.8kOhm
  • Operate Time
    15ms
  • Coil Voltage
    220VAC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 125VDC -Max
  • Coil Current
    7mA
  • Must Operate Voltage
    176VAC
  • Contact Rating (Current)
    500mA
  • Must Release Voltage
    66VAC