  • G01010R00FE12
G01010R00FE12
advertisement
Manufacturer No:
G01010R00FE12
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-G01010R00FE12
Package:
Ceramic
Datasheet:
G01010R00FE12
Description:
Through Hole 10Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G01010R00FE12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    7W
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    25.4mm