  • FS20R06XL4BOMA1
FS20R06XL4BOMA1
advertisement
Manufacturer No:
FS20R06XL4BOMA1
HK JDW NO:
376-FS20R06XL4BOMA1
Package:
Module
Datasheet:
Description:
IGBT MODULE 600V 26A 89W EASY
Step5Bar-code shipping tag
FS20R06XL4BOMA1
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Configuration
    Three Phase Inverter
  • Power - Max
    89W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    26A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.55V @ 15V, 20A
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    900pF @ 25V