  • FS15R06XL4BOMA1
FS15R06XL4BOMA1
advertisement
Manufacturer No:
FS15R06XL4BOMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-FS15R06XL4BOMA1
Package:
Module
Step5Bar-code shipping tag
FS15R06XL4BOMA1
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Position
    UPPER
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X16
  • Number of Elements
    6
  • Configuration
    Full Bridge
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Power - Max
    81W
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    20A
  • Turn On Time
    29 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.55V @ 15V, 15A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    135 ns
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    675pF @ 25V