  • FKS2D016801A00MO00
FKS2D016801A00MO00
advertisement
Manufacturer No:
FKS2D016801A00MO00
HK JDW NO:
864-FKS2D016801A00MO00
Package:
Description:
Cap Film 0.0068uF 100V PET 20% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 100°C Tape and Roll
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FKS2D016801A00MO00
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.213
  • Packaging
    Tape and Roll
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    100VDC|63VAC