  • FKP2J011001D00HF00
FKP2J011001D00HF00
advertisement
Manufacturer No:
FKP2J011001D00HF00
HK JDW NO:
864-FKP2J011001D00HF00
Package:
Description:
Cap Film 0.001uF 630V PP 2.5% (7.2 X 4.5 X 6mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 100°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FKP2J011001D00HF00
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.313
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    2.5%
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    630VDC|250VAC