  • FH34SRJ-24S-0.5SH(50)
FH34SRJ-24S-0.5SH(50)
advertisement
Manufacturer No:
FH34SRJ-24S-0.5SH(50)
HK JDW NO:
355-FH34SRJ-24S-0.5SH(50)
Package:
Description:
FH34SRJ Series FFC, FPC Contacts, Top and Bottom Tape & Reel (TR) 0.020 0.50mm Solder 24 Positions Surface Mount, Right Angle Gold -55°C~85°C 0.5A
Quantity:
In Stock : 3455
Step5Bar-code shipping tag
FH34SRJ-24S-0.5SH(50)
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Housing Material
    Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Series
    FH34SRJ
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    24
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Current Rating (Amps)
    0.5A
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Total Number of Contacts
    24
  • Current Rating
    500mA
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Gender
    FEMALE
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Housing Color
    Gray
  • Connector/Contact Type
    Contacts, Top and Bottom
    Black
  • Contact Finish Thickness
    1.97μin 0.050μm
  • Height Above Board
    0.039 1.00mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.30mm