  • FH19SN-45S-0.5SH(48)
FH19SN-45S-0.5SH(48)
advertisement
Manufacturer No:
FH19SN-45S-0.5SH(48)
HK JDW NO:
355-FH19SN-45S-0.5SH(48)
Package:
Datasheet:
Description:
FH19 Series Tape & Reel (TR) 0.020 0.50mm SMD/SMT 45 Positions Surface Mount, Right Angle
Step5Bar-code shipping tag
FH19SN-45S-0.5SH(48)
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Bronze
  • Contact Plating
    Gold
  • Housing Material
    Polymer
  • Series
    FH19
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Number of Positions
    45
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Current Rating
    500mA
  • Insulation Resistance
    500MOhm