  • FCR2WSJT-52-160R
FCR2WSJT-52-160R
advertisement
Manufacturer No:
FCR2WSJT-52-160R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-FCR2WSJT-52-160R
Package:
Axial
Datasheet:
FCR2WSJT-52-160R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FCR2WSJT-52-160R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    FCR
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -350/ +350ppm/°C
  • Resistance
    160Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    2W