  • FCR-50JT-52-30K
FCR-50JT-52-30K
advertisement
Manufacturer No:
FCR-50JT-52-30K
HK JDW NO:
898-FCR-50JT-52-30K
Datasheet:
FCR-50JT-52-30K
Description:
30kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
FCR-50JT-52-30K
  • Temperature Coefficient
    -500/ +350ppm/°C
  • Resistance
    30kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%