  • FBA04VA900BA-00
FBA04VA900BA-00
advertisement
Manufacturer No:
FBA04VA900BA-00
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-FBA04VA900BA-00
Package:
Axial
Datasheet:
FBA04VA900BA-00
Description:
FERRITE BEAD 90 OHM AXIAL 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FBA04VA900BA-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    FB
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    45Ohm
  • Max DC Current
    7A
  • Filter Type
    FERRITE BEAD
  • Rated Current
    7A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    90Ohm @ 100MHz
  • Diameter
    3.5mm