  • HI2220R181R-10
HI2220R181R-10
advertisement
Manufacturer No:
HI2220R181R-10
HK JDW NO:
449-HI2220R181R-10
Datasheet:
HI2220R181R-10
Description:
FERRITE BEAD 180 OHM 2220 1LN
Step5Bar-code shipping tag
HI2220R181R-10
    2220 (5650 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Weight
    816.466266mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    5.08mm
  • Current Rating
    5A
  • Frequency
    100MHz
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    180Ohm
  • Max DC Current
    5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    20mOhm
  • Impedance @ Frequency
    180Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.8mm
  • Length
    5.59mm