  • MMZ2012Y150BT000
MMZ2012Y150BT000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ2012Y150BT000
HK JDW NO:
769-MMZ2012Y150BT000
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MMZ2012Y150BT000
Description:
TDK MMZ2012Y150BT000 FERRITE BEAD, 15 OHM, 1.5A, 0805 , FULL REEL
Step5Bar-code shipping tag
MMZ2012Y150BT000
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    1.5A
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    15Ohm
  • Max DC Current
    1.5A
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    50mOhm
  • Impedance @ Frequency
    15Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.0414mm
  • Length
    2mm