  • FA28C0G2A220JNU00
FA28C0G2A220JNU00
advertisement
Manufacturer No:
FA28C0G2A220JNU00
HK JDW NO:
769-FA28C0G2A220JNU00
Datasheet:
FA28C0G2A220JNU00
Description:
FA 22pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 14324
Step5Bar-code shipping tag
FA28C0G2A220JNU00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    22pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm