  • C5750X7R1E226M250KA
C5750X7R1E226M250KA
advertisement
Manufacturer No:
C5750X7R1E226M250KA
HK JDW NO:
769-C5750X7R1E226M250KA
Package:
2220 (5750 Metric)
Purchasing and Inquiry
C5750X7R1E226M250KA Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.This device can operate on voltage - Rated DC of 25V.
C5750X7R1E226M250KA Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
C5750X7R1E226M250KA Applications
There are a lot of TDK Corporation C5750X7R1E226M250KA applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
C5750X7R1E226M250KA
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    5mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    25V
  • Height
    2.8mm
  • Length
    5.7mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm