  • FA18X7S2A104KRU00
FA18X7S2A104KRU00
advertisement
Manufacturer No:
FA18X7S2A104KRU00
HK JDW NO:
769-FA18X7S2A104KRU00
Datasheet:
FA18X7S2A104KRU00
Description:
FA 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2513
Step5Bar-code shipping tag
FA18X7S2A104KRU00
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm