  • F931D475KBA
F931D475KBA
advertisement
Manufacturer No:
F931D475KBA
HK JDW NO:
555-F931D475KBA
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.8Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
F931D475KBA
  • Published
    2009
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
    3528
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.8Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    20V
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    900nA
  • Height
    1.9mm
  • Height Seated (Max)
    2.3114mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.794mm