  • F751A227MDC
F751A227MDC
advertisement
Manufacturer No:
F751A227MDC
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-F751A227MDC
Package:
Datasheet:
Description:
220μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 200mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.022mA
Step5Bar-code shipping tag
F751A227MDC
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Published
    2009
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.022mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    3.0988mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.2926mm